Back to All Events

Kreativni program za trajnostne kompetence

Projekt SKOK – Skupaj za kompetence Obalno-kraške regije

Od lanskega leta dalje se že uspešno izvaja projekt SKOK – Skupaj za kompetence Obalno-kraške regije, ki ga financira Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje Republike Slovenije v okviru razpisa »TEMELJNE KOMPETENCE 2023–2029«. Projekt vodi Ljudska univerza Koper, v sodelovanju s partnerji Zavodom NOMED, Ljudsko univerzo Sežana in Središčem Rotunda Koper. Izvajanje programov podpiramo tudi zunanji strokovni sodelavci.

Namen in cilj projekta:

Z vključevanjem odraslih v izobraževalne programe želimo povečati vključenost odraslih v vseživljenjsko učenje ter izboljšati kompetence, ki so potrebne za uspešno soočanje s potrebami trga dela, tehnološkimi, demografskimi in podnebnimi spremembami v sodobni družbi. Cilj projekta je pridobitev in izboljšanje temeljnih kompetenc ter splošne izobraženosti odraslih.

Programi so namenjeni:

  • aktivnim osebam starim 55 let ali več,

  • tujcem (tuji državljani ali osebe tujega porekla) in

  • osebam z nižjo izobrazbo (največ srednja šola).

Zavod YouSea kot zunanji izvajalci v projektu sodelujemo z zavodom NOMED in pomagamo pri koordinaciji in izvedbi programov. Trenutno izvajamo dva programa:

1) Glina in trajnost:

Primarni namen programa je krepitev temeljnih kompetenc, ki prispevajo k trajnostnem delovanju tako v zasebnem kot poklicnem življenju s pomočjo izražanja kreativnosti ter uporabo gline kot medija za osebni razvoj. Program bo v udeležencih spodbujal kulturno zavest in izražanje preko izdelave predmetov, ki so neposredno povezani s kulturno dediščino istrske regije (npr. izdelava solnice in pogovor o pomenu solinarstva za razvoj regije). Poudarek je na uporabi gline kot medija za ozaveščanje o pomenu trajnosti ter za spodbujanje trajnostnega življenjskega sloga.

2) Z glino v ravnovesju:

V tem programu udeleženci ustvarjajo z glino in se učijo tehnik ročnega oblikovanja, kot so tehnika ščipanja, grajenje z valjanimi ploščami in glinenimi trakovi ter lepljenje, skupaj s poslikavo in glaziranjem izdelkov. Glina v programu služi predvsem kot medij za krepitev mehkih veščin, kot so samorefleksija, reševanje problemov, čuječnost in komunikacija. Namen programa je pomagati posameznikom pri ohranjanju ravnovesja v vsakdanjem življenju skozi kreativno izražanje in osebno rast, kar posledično prispeva k večji učinkovitosti in usklajenosti na poklicnem področju.

Ustvarjalni del programa in del programa namenjen krepitvi socialnih kompetenc izvajata oblikovalki gline:

- Barbara Gogala (Čaj za 2 keramika): spletna stran, FB, IG in

- Tina Flego (Gaia Forms): spletna stran, FB, IG

Pridružite se!

Vse zainteresirane vabimo k vključitvi v programe projekta SKOK. Programi so brezplačni in ponujajo priložnost za razvoj veščin, ki bodo koristne tako na osebnem kot poklicnem področju. Več informacij o terminih in prijavah najdete na:

Niste prepričani, če spadate v katero od skupin? Pišite nam na hana.h.turnsek@gmail.com.

Veselimo se ustvarjanja z vami!

Program je financiran iz projekta SKOK - Skupaj za kompetence Obalno-Kraške regije, javnega razpisa »TEMELJNE KOMPETENCE 2023–2029« Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, ki želi omogočiti kar največjemu možnemu številu odraslih (https://www.lu-koper.si/skok/). Zato imajo prednost pri vključitvi v skupine odrasli, ki se v projekt vključijo prvič.

Previous
Previous
27 January

Odprtje razstave "V spomin velikim"

Next
Next
21 February

Podelili smo prvi certifikat Zavod YouSea priporoča